Младите огнеборци определят републиканския шампион в Албена

07:00, 03 юни 17 25 457 Шрифт:

Албена домакинства на ХVIII-ите републикански състезания на младежките противопожарни отбори „Млад огнеборец” от 2 до 5 юни, съобщават от сектор "Спорт".

Съорганизатори на проявата са главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", Българската федерация по пожаро-приложни спортове и министерствата на младежта и спорта и на образованието и науката. Право на участие в републиканските състезания имат отборите, които на областните състезания са спечелили първо място. В проявата ще се включат близо 300 ученици и над 100 ръководители.
Официалното откриване на надпреварата "Млад огнеборец" е в 9 часа днес, а награждаването и официалното закриване са утре от 17.30 часа.

Учениците ще мерят сили в две дисциплини: дисциплина „Бойно разгръщане на състезателна пътека” и „400м щафетно бягане с препятствия”. Победителят в комплексното класиране е републикански шампион за 2017 г.