Рома нанесе на Ювентус първо поражение от 15 януари

07:46, 15 май 17 / Спорт 25 308 Шрифт:

Рома надигра Ювентус с 3:1 у дома в двубой от 36-и кръг на Серия А. За "Старата госпожа" това е първа загуба в първенството от 15 януари, когато тимът отстъпи пред Фиорентина с 1:2. Това съобщи БГНЕС.

Ювентус поведе с гол на Марио Лемина в 21-ата минута, но само 4 минути по-късно Даниеле Де Роси възстанови равенството. В 56-ата минута Стефан Ел Шаарауи даде преднина на "вълците", а Раджа Наинголан оформи крайното 3:1 девет минути по-късно.

Ювентус остава на върха в таблицата с четири точки повече от Рома. В следващия 37-и предпоследен кръг от първенството Ювентус посреща отбора на Кротоне, който е на 18-о място, но все още има шансове да запази мястото си в елита. Рома гостува на Киево Верона, който ще играе единствено за честта си в този мач.