ЦСКА победи "Левски" в женското волейболно дерби

10:45, 21 фев 17 / Спорт 25 282 Шрифт:

Женският волейболен отбор на ЦСКА се наложи над вечния си съперник "Левски" в петгеймова драма, която премина през серия от обрати в зала "Васил Симов".

Състезателките на Юлия Иванова на два пъти изоставаха в резултата, но показаха характер и в крайна сметка спечелиха сбслъка с 3:2 (20:25, 25:18, 20:25, 25:20, 15:9).в женската дивизия.

Срещата започна трудно за армейките и те изоставаха в първия гейм, който завърши при краен резултат 25:20 в полза на "сините". В ъв втората част "червените" волейболистки се активизираха и затвориха гейма на 18 точки. Третият гейм бе повторение на първия и състезателките на "Левски" отново поведоха в резултата след 25:20 в тяхна полза.

Четвъртият гейм дълго време беше равностоен, но в крайна сметка състезателките на ЦСКА успяха да се наложат на 20 и така докараха срещата до тайбрейк. В него възпитаничките на Юлия Иванова показаха по-здрави нерви и сложиха точка на спора с 15:9.
След победата отборът на ЦСКА  зае третото място в Националната волейболна лига с 22 точки, а "сините" останаха 6 с дева 11 пункта. Лидер е състава на Марица с 33 точки и без загуба през сезона.
Въпреки постигнатия успех, треньорката на "червените" Юлия Иванова  остана критична към момичетата си. "Нашият отбор не игра добре, защото имаше много грешни отигравания, слабо посрещане. Но все пак победата е сладка".