Със състезания по бадминтон и шахмат стартира общинският кръг от Ученически игри в Разград

16:29, 10 фев 17 25 422 Шрифт:
Със състезания по бадминтон и шахмат днес стартира Общинският етап на Ученически игри в Разград. Състезанията се проведоха в спортна зала "Лудогорец". Те бяха открити от Цветан Танев - директор на Ученическа спортна школа „Руси Бухтев”. Гост на откриването бе старши експертът по физическо възпитание и спорт Николай Миланов.

В турнира по бадминтон участваха шест отбора. След оспорвани игри бяха обявени и победителите. На първо място при момичетата 5-7 клас се класира отборът на СУ“Христо Ботев“. Второ място заеха децата от ОУ “Васил Левски“, а трети остана отборът на ОУ “Н.Й.Вапцаров“. За най-добър състезател бе обявена Гергана Петрова.

При момчетата от същата възрастова група без конкуренция бе тимът на ОУ “Отец Паисий“, а за най-добър състезател бе обявен Енис Керимов.

Победител при девойките 8-10 клас стана отборът на ППМГ “Акад. Н. Обрешков“, а второто място спечелиха СУ “Христо Ботев“. Купата за най-добра състезателка получи Невена Ненкова.

При юношите 8-10 клас на първо място се класира отборът на СУ “Христо Ботев“, а втори остана тимът на ППМГ “Акад. Н.Обрешков“. За най-добър състезател бе обявен Теодор Руменов.

Победител при девойките 11-12 клас стана отборът на ППМГ “Акад. Н.Обрешков“, а втори остана тимът на ПГССХВТ “Ангел Кънчев“. За най-добра състезателка бе обявена Даниела Данкова.

В турнира по шахмат сили премериха пет отбора. Победител във възрастовата група 5-7 клас стана отборът на ОУ “Васил Левски“. Втори се класира отборът на ОУ “Н.Й.Вапцаров“, а на трето място остана отборът на ОУ “Ив.С.Тургенев“. За най-добра шахматистка бе обявена Теодора Стефанова от ОУ „Васил Левски”, а за най-добър шахматист – Павел Дамянов от ОУ Н.Й.Вапцаров”.

На първо място във възрастовата група 11-12 клас се класира отборът на ПГИ “Робер Шуман“, а втори този на ППМГ “Акад. Н.Обрешков“. наградата за най-добра шахматистка получи Филиз Юнуз, а за най- добър шахматист  - Исмаил Исмаил, и двамата от ПГИ „Р. Шуман”.