В Плевен ще се проведе четвъртият шахматен турнир за деца"Млади надежди"

15:17, 03 фев 17 / Спорт 25 407 Шрифт:
На 17 и 18 февруари в Плевен ще се проведе четвъртият шахматен турнир „Млади надежди” за деца до 8 и до 10 години.

Състезанието ще е в залата на Спортен клуб по шахмат „Плевен XXI” на бул. „Скобелев” 20. Началният час е 18,00 ч. в петък. Системата на провеждане ще е швейцарска „Swiss Manager‛ в 6 кръга с контрола – 25 минути на състезател за завършване на партията.

Записването е до 17,45 ч. в петък.

Класирането се извършва взависимост от набраните точки.

Осигурени са предметни награди и грамоти за класиралите се на първо, второ и трето място и за победителя до 8 г. Победителите до 10 и до 8 г. получават преходни купи.

Крайното класиране във веригата ще се извърши след шестия турнир на базата на 5-те най-добри представяния (от 6 възможни турнира) на всеки състезател, като се води точкова класация.