„Дунав“ с класика срещу „Нефтохимик“ в Разград

17:27, 27 ное 16 / Спорт 25 494 Шрифт:
„Дунав“ победи с класическото 3:0 „Нефтохимик“ Бургас на „Лудогорец Арена“ в Разград в мач от 15-ия кръг на Първа лига.

След първите няколко опознавателни минути, дунавци започнаха да пресират съперника. Мирослав Будинов, Васил Шопов, Юлиан Ненов и Диян Димов притесняваха най-активно противниковата отбрана. Междувременно гостите успяха на два пъти да се измъкнат с контраатака и дори стигнаха до два ъглови удара, след които обаче не затрудниха Луков и отбраната пред него.

Вместо това в 15-ата минута центриране от ъглов удар отдясно бе намерено с глава от дунавския капитан Диян Димов, който прати топката неспасяемо в десния ъгъл на рамката зад Янко Георгиев за 1:0.

Само 5 минути по-късно Мирослав Будинов бе в прегръдките на своите съотборници, след като изведен сам срещу Георгиев не сгреши за 2:0. Междувременно Антон Огнянов на два пъти опита удар, след атаки отляво, но не намери целта.

В 25-ата минута обаче Самир Аясс изнесе топката при дунавска контраатака, взаимодейства с Огнянов отляво, който центрира ниско и отново Будинов засече топката в мрежата на съперника за 3:0.

Отново централният нападател на „драконите“ бе близо до попадение в 37-ата, когато след нов пробив и центриране отляво на Огнянов не успя да намери добре топката и не намери целта.

До почивката резултатът остана непроменен. За сметка на това в състава на „Нефтохимик“ бяха извършени 3 офанзивни промени още преди 60-ата минута. Въпреки това русенският тим продължи да създава по-сериозни опасности пред противниковата врата. Огнянов и Шопов обаче пропуснаха по веднъж.

Най-голямата опасност за бургазлии дойде в 64-ата минута, когато Иван Вълчанов преодоля отначало излезлия да го пресрещне извън наказателното поле Мартин Луков, но след това отбраната забави играча на гостите и при удара му русенският вратар вече бе на мястото си и отрази топката.

До края резултатът остана непроменен и „драконите“ се стигнаха до закономерен успех с 3:0, който продължава да утвърждава мястото им в първата шестица.

В следващия кръг на Първа лига русенският тим гостува на „Пирин“ в Благоевград на 30 ноември, сряда, от 13:00 ч.

„Дунав“ Русе: Мартин Луков, Марио Петков, Петър Патев, Тейнур Марем, Атанас Атанасов, Диян Димов, Самир Аясс (76 мин. - Нуриддин Давронов), Юлиан Ненов (68 мин. - Бранимир Костадинов), Антон Огнянов, Васил Шопов, Мирослав Будинов.

„Нефтохимик“ Бургас: Янко Георгиев, Ангел Грънчов (38 мин. - Атанас Чепилов), Костадин Велков, Яни Пехливанов, Иво Малинов, Николай Дюлгеров (57 мин. - Венцислав Христов), Емануил Манев (52 мин. - Кристиян Парашкевов), Мариян Огнянов, Любомир Божинов, Иван Вълчанов, Румен Руменов.