6 отличия за „Хелиос” от карате купа „Контакт” в Букурещ

11:14, 21 ное 16 / Спорт 25 426 Шрифт:
В румънската столица Букурещ се проведе силния международен турнир по карате „Купа Контакт”. 15-тото издание на турнира събра над 300 състезатели от Румъния и България. Отборът на русенския клуб „Хелиос”се завърна с 6 отличия.

Калоян Върбанов ,ученик в ОУ ”Иван Вазов” ,спечели сребърен медал в дисциплината ката при децата до 9 г. Славея Гьокова ,ученичка в ПЧУ ” Леонардо да Винчи”, се окичи с бронз на кумите при децата до 9 г, а самата Славея е на 7 години, съобщават още от клуба.

Мария Пенчева ,ученичка в ОУ ”Иван Вазов”, спечели бронз на кумите при момичетата до 11 г. Татяна Гьокова уверено участва в състезания по карате  успоредно с дъщеря си Славея и за пореден път се окичи с отличия – бронз на ката и бронз на кумите.

Треньорът на клуба Митко Ружинов участва в надпреварата по ката при мъжете и се класира 3-ти, с което се оформи 6 отличия за клуб „Хелиос”.