135 състезатели участваха в планинско бягане край Търговище

08:52, 14 ное 16 / Спорт 25 469 Шрифт:
Търговище бе домакин на първото в региона състезание по планинско бягане „Мисионис Трейл“. В надпреварата, организирана от клуба по ориентиране „Вариант 5“, участваха професионалисти и аматьори на възраст между 3 и 69 години.

В официалния стартсе включиха 135 състезатели от цялата страна. Най-малките пробягаха разстоянието от 1,5 км, а дългата дистанция беше 15 км. За да достигнат крайната точка, състезателите в най-тежката дистанция  пробягаха два пъти разстоянието до хижа „Младост“.

Първа сред жените-бегачи в най-тежката дистанция стана Антония Григорова от търговищкия клуб „Вариант 5“, с време 93,54 минути. Победител при мъжете е Шабан Мустафа от „Шампион“ Сунгурларе – 68,56 минути.

Кметът на Търговище д-р Дарин Димитров лично награди победителите и им пожела успех в бъдещите спортни начинания.