„Дунав“ се отпуши с победа над „Славия“ в София

17:52, 02 ное 16 / Спорт 25 310 Шрифт:
„Дунав“ победи с 2:0 „Славия“ в София. Мачът от тринадесетия кръг на Първа лига се игра на Националния стадион „Васил Левски“ в столицата.

Домакините бяха по-активни в първите минути, но така и не намериха точния път до дунавската врата. Вместо това Юлиан Ненов затрудни максимално стража на съперника Марио Кирев с точно изпълнение на пряк свободен удар в горния десен ъгъл на вратата в 20-ата минута.

Още със следващата си по-опасна атака „драконите“ поведоха в резултата. Васил Шопов пусна отляво за Антон Огнянов, който центрира и Бранимир Костадинов засече с глава топката до близката греда за 0:1 в 29-ата минута.

Броени минути след това самият Огнянов бе близо до попадение, след като се измъкна отляво срещу Кирев, но вратарят на „белите“ спаси. В края на първата част и Костадинов пропусна да удвои.

След почивката дунавци продължиха да имат своите шансове. Антон Огнянов уцели десния страничен стълб, а след това и след поредния си забележителен рейд отляво подаде на Юлиан Ненов, но младежкият национал не успя да намери по най-добрия начин топката.

В последните минути футболистите на „Славия“ опитаха натиск, но от това се възползва „Дунав“. Бранимир Костадинов надбяга част от съперниковата отбрана още от центъра и взаимодейства с Васил Шопов, който след първи неуспешен опит прати топката под напречната греда за 2:0 за „драконите“.

В следващия кръг на Първа лига русенският тим гостува на „Верея“ Стара Загора на 19 ноември, сряда, от 13:00 ч.

„Дунав“ Русе: Мартин Луков, Искандар Джалилов (80 мин. - Николай Колев), Михаил Милчев, Петър Патев (52 мин. - Марио Петков), Тейнур Марем, Диян Димов, Самир Аясс (72 мин. - Ивайло Раденцов), Юлиан Ненов, Бранимир Костадинов, Антон Огнянов, Васил Шопов.