“Лудогорец” отпадна от турнира за купата на България

15:28, 29 окт 15 / Спорт 25 509 Шрифт:
"Лудогорец" сензационно отпадна още във втория кръг на Купата на България след загуба с 0:1 при гостуването на втородивизионния "Локомотив" (Горна Оряховица).

Разградчани получиха гол още в четвъртата минута, но така и не намериха път към вратата на третия в Б група, въпреки че имаха на разположение цели 92 минути с добавеното време, а след 54-ата минута дори играха с човек повече.

Шампионът на България приключи рано участието си във втори турнир през сезона, след като катастрофира срещу молдовския дебютант "Милсами" още във втория предварителен кръг на Шампионската лига.

"Лудогорец" стана третата елитна жертва в осминафиналите на Купата на България след пловдивските "Ботев" и "Локомотив".

Едуард Ераносян очаквано остави на пейката повечето титуляри и заложи на играчи с по-малко минути в А група. "Лудогорец" стартира с Владислав Стоянов, Сисиньо, Александър Александров, Лукаш Саша, Браян Ангуло, Андрей Препелица, Абел Анисе, Вандерсон, Джоди Лукоки, Джонатън Кафу и Александър Василев.

Шампионите получиха гол още в четвъртата минута. Красен Трифонов центрира от свободен удар и Иван Пенев отбеляза с глава.

В 25-ата минута Пенев можеше да вкара и в собствената си врата, след като отклони центриране на Кафу, но вратарят Пламен Колев спаси.

Две минути по-късно възпитаниците на Сашо Ангелов бяха близо до второ попадение, но Владислав Стоянов спаси пряк свободен удар на Трифонов.

Едва в края на първото полувреме "Лудогорец" отново застраши Колев, който се справи със силен изстрел на Вандерсон.

Още на почивката Ераносян опита да промени поведението на своя тим с включването на Марселиньо и Клаудиу Кешеру вместо Лукоки и Василев.

Девет минути след почивката гостите от Разград получиха и шанса да доиграят мача с човек повече, след като Йордан Апостолов видя жълтия картон за втори път.

След час игра Кафу можеше да изравни резултата, но ударът му срещна гредата. До края натискът на "Лудогорец" не даде резултат и за втора поредна година "Локомотив" (Горна Оряховица) се класира за финалната осмица на турнира.