“Шумен” започна с победа в А баскетболната група

09:19, 19 окт 15 / Спорт 25 438 Шрифт:
Мъжкият отбор на Баскетболен клуб “Шумен” стартира с победа участието си в А група за новия сезон.

В първия в регион Изток на  групата “Шумен” наложи като гост на “Дунав” Русе със 71:66.

Двубоят започна оспорвано с много агресивна защита и след първата част “Шумен” излезе напред с малък аванс от една точка.

Двата тима си разменяха кош след кош, като минута и половина преди края резултатът бе равен 8:8, когато русенци отбелязаха за 10:8. До края на частта Калоян Георгиев отбеляза тройка и “Шумен” поведе с 11:10.

Шуменският състав заигра по-добре през втората четвърт и след кошове на Наско Колев, Янко Янков и Калоян поведе с 18:10.

“Дунав”, чрез Атанасов, върна един кош, но отново Калоян Георгиев и Наско Колев доведоха разликата до 10 точки. До края на частта двата тима си размениха по няколко коша, като шуменци се оттеглиха с 9 точки преднина 30:21

Играчите на “Шумен” изиграха силна трета част.

След колебливо начало и няколко пропуска, шуменци заиграха отлично в защита и разликата в полза на шуменци започна да се увеличава.

Най-голямата преднина дойде 3 минути и половина преди края, когато Димитър Янчев бе точен и “Шумен” поведе с 23 точки.

Третата четвърт завърши 52:31 в полза на “Шумен”.

През последната четвърт трeньорското ръководство на отбора пусна всички юноши и логично русенци успяха да намалят разликата.

С добра игра и на юношите “Шумен” успя да удържи победата със 71:66 въпреки, че “Дунав” спечелиха частта с 35:19.

Най-полезен за БК “Шумен” бе Калоян Георгиев с 13 т., 5 борби и 3 откраднати топки. Капитанът Янко Янков се отчете с 12 т. и 4 откраднати топки, Наско Колев и Димитър Янчев пък допринесоха с по 8 точки.

Николай Титков бе най-резултатен за “Дунав” Русе с 24 точки, а 10 отбеляза капитанът Андреан Атанасов.

За шуменския тим в игра влязоха всички състезатели, като дебют за мъжете направи Александър Генчев, който е юноша на клуба.