Ориентировачите на СК „Сини камъни” с призови места от Държавното първенство

16:32, 14 окт 15 / Спорт 25 295 Шрифт:
Състезателите от СК по ориентиране „Сини камъни”-Сливен заеха призови места в Държавното първенство по ориентиране, провело се в Балкана над Котел. Шампиони в щафетата при жените до 18 години станаха Кристиана Кънева /14 г./,Мария Иванова /17 г./ ,Деница Пенев /14 г./.

В същата дисциплина мъжкият тим на Сливен се класира втори. За „Сини камъни” се състезаваха Стефан Йорданов, Мирослав Куртев и Дилян Славов.

Сливенският клуб се радва на шампионска титла и  на дългата дистанция и в спринта. Отличията спечели Стефан Йорданов. Третото място в спринта зае съотборникът му Стефан Куртев във възраст 14 години. От СКО „Сини камъни” обявиха, че състезателите им са в подготовка за Държавно първенство по маратон. Надпреварата ще се състои на 24 октомври в Катунище.