Съперник на "Дунав 8806" в Еврокъп с четвърта поредна победа в Швеция

06:55, 14 окт 15 / Спорт 25 244 Шрифт:
Пореден разгромен успех записа отборът на "Люлео" в женското баскетболно първенство на Швеция. Четвъртата победа в шампионата е срещу "Норшьопинг" с 96:69. Така съперникът на "Дунав 8806" в група D на турнира Еврокъп продължава да е лидер в класирането, без загуба от началото на сезона.

В последната си среща баскетболистките на "Люлео" доминираха в играта още от първата част, която спечелиха с 27:19. През втората четвърт те бяха още по- убедителни и не дадоха никакви шансове на съперничките си.

На полувремето имаха преднина от 19 точки. Въпреки убедителния си аванс в резултата и след почивката те продължиха със силното си представяне в двубоя. Категорично спечелиха и третата четвърт- 30:17. В последните 10 минути тимът на "Норшьопинг" успя да намали пасива си в резултата.

Пет баскетболистки в състава, воден от Йенс Тилман завършиха с повече от 10 точки. Най- резултатна, със 17 т., е Жозефин Вестерберг, 16 точки отбеляза Ейша Бойд, а с 15 т. е Анна Бартолд.

Дунавки играят срещу "Люлео" на 5 ноември от 18 ч. в "Булстрад Арена". Както вече съобщихме, разпространението на билетите за двубоя започна ударно с 210 продадени билета по време на Гала вечерта на "ВИП Клуб Дунав 8806" в началото на тази седмица.

Междувременно продължава и продажбата на абонаментни карти. Те са с цени 80 лв. и 100 лв. и ще позволят посещението на всички мачове в Русе от "Държавното първенство" при жените и "А" група при мъжете през редовния сезон 2015/2016. Всеки желаещ може да се снабди с карта на 14, 15 и 16 октомври след 17 ч. в зала "Дунав". За повече информация - Димитър Петров, тел. 0878 548 806.

Момичетата на Георги Божков започват защитата на шампионската си титла на 17 октомври, събота, от 18 ч. в залата в русенския квартал "Здравец" срещу възродения тим на "Берое" Стара Загора. На следващия ден мъжкият баскетболен "Дунав" приема "Шумен" на същото място от 18:30 ч.