Руският съперник на "Дунав 8806" в Еврокъп със загуба в шампионата

06:36, 13 окт 15 / Спорт 25 244 Шрифт:
Съставът на "Енергия" Иваново загуби срещата си от втория кръг на женското баскетболно първенство в Русия. Съперникът на "Дунав 8806" в груповата фаза на турнира Еврокъп отстъпи при гостуването си на "Чеваката" със 68:83.

Домакините започнаха по- силно двубоя и след края на първата част имаха преднина от 6 точки. И през втората четвърт те играха по- убедително, като на полувремето авансът им в резултата вече беше 12 точки.

След почивката домакините продължиха да увеличават преднината си, като спечелиха третата част с 22:17, с което на практика решиха изхода на двубоя. В последните 10 минути играта беше равностойна.

Бритни Джоунс беше най- резултатна, с 19 точки, за успеха на "Чеваката". В отбора на "Енергия" с 16 точки завърши Александра Марченкова, а с 12 т. е Виктория Медведева, като тимът е с победа и загуба от началото на шампионата в Русия.