Двойки от цялата страна участваха в тройната надпревара по спортни танци в Сливен (снимки)

19:05, 11 окт 15 / Спорт 25 350 Шрифт:
Над 80 двойки от страната участваха в проявите по спортни танци в Сливен, посветени на празника на града - Димитровден. Танцьорите се представиха в Държавно първенство за „Купа България 2015”, Открит национален турнир „Сливен 2015” и Открит турнир „Изгряващи звезди Сливен 2015”.

Организатори на трите надпревари, които се проведоха в спортна зала „Васил Левски”, са Българската федерация по спортни танци /БФСТ/, Община Сливен и Клуб по спортни танци „Сливен”.

Победители в Държавното първенство за „Купа България” при юношите младша възраст и в латино програмата и на стандарт са Кристиян Кънев – Джорждия Къчева от Стара Загора.  Трето място и в двете надпревари спечели двойката на КСТ Сливен Венелин Митев – Звездиана Буцева.

При юношите старша възраст на латина първо място заеха Мирослав Бонев –Емилия Джелебова от Ямбол, а на стандарт – Стилиян Станев – Роси Михалева от Стара Загора.

Двойката Антон Кандауров – Елеонора Дъбова победи в надпреварата при младежите на латина и на стандарт. В групата на латина трето място зае двойката от КСТ Сливен Димитър Колев – Теодора Коцева. При най-големите – състезателите над 19 години, Иван Карастоянов – Габриела Бурлазлиева от Бургас победиха в латиноамериканските танци.

Още в 14 състезателни класове и възрасти бяха раздадени медали и купи от тройната надпревара в Сливен.