С 10 души “Шумен 1929” бе на крачка от победата в Две могили

13:20, 11 окт 15 / Спорт 25 340 Шрифт:
Отборът на “Шумен 1929” направи пореден силен мач, но този път късметът не бе на страната на отбора.

В мач със седем гола “Шумен 1929” загуби с 3:4 при визитата си на “Две могили”. Още в 26-ата минута шуменци останаха с човек по-малко на терена след като Живко Герчев получи два жълти, респективно червен картон.

Срещата започна с превъзходство на домакините. В 9-ата минута Гюрсес Александров вкара за “Две могили” – 1:0.

След това последва червеният картон на Герчев, което обаче не попречи на шуменци да се пуснат в атака. В 32-ата минута Пол Отофе изравни, а малко след това Християн Василев се разписа за 1:2. В края на полувремето домакините от Две Могили успяха да поведат. Светослав Недялков реализира за 2:2. В даденото от рефера продължение на първата част пък Гюрсес Александров се разписа за втори път за 3:2.

През втората част шуменци продължиха с добрата игра и в 66-ата минута Християн Василев се разписа за равенство 3:3.

В 75-ата минута обаче Ивайло Иванов успя да вкара за домакините и да донесе победата на “Две могили” с 4:3.

В другия съботен мач “Ботев” Нови пазар загуби като домакин от “Суворово” с 0:1. “Ботев” игра с човек по-малко от 75-ата минута на мача  след червения картон /за втори жълт/ на Йордан Иванов.

Автор на единственото попадение в двубоя бе Денислав Андреев.