Съперник на "Дунав 8806" в Еврокъп с трети категоричен успех в Швеция

11:11, 11 окт 15 / Спорт 25 394 Шрифт:
Трети много убедителен успех записа отборът на "Люлео" в женското баскетболно първенство на Швеция. Съперникът на "Дунав 8806" в турнира Еврокъп разгроми тима на "Сален" с 86:63. Така съставът воден от Йенс Тилман постигна трета поредна победа от началото на сезона и продължава да е лидер в класирането.

Отборът на "Люлео" имаше инициативата още от началото на срещата и след края на първата четвърт преднината им беше 9 точки. И през втората част те играха по- силно, като тя беше спечелена с 24:15. Така още на почивката на практика си гарантираха победата в двубоя. През второто полувреме играта беше равностойна.

С основен принос за категоричния успех в срещата е Кейти Бъси. Американският гард в състава на "Люлео" отбеляза 38 точки, като реализира при 6 от 8-те си стрелби от зоната за 3 точки. Тя игра 29 минути, като завърши двубоя и със 7 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки.