„Шумен 98” надигра „Хасково” на старта на хндбалното първенство

19:54, 03 окт 15 / Спорт 25 365 Шрифт:
Съставът на „Шумен 98” записа победа на старта на сезона в "А" хандбалната група при дамитe. В своята зала „Плиска” шуменки побeдиха тима на „Хасково” с 25:13 /12:5/.

В този двубой домакините от „Шумен 98” не срещнаха голяма съпротива от съперничките си. До 12-ата минута гостите от Хасково не успяха да отбележат нито един гол. Те направиха това от дузпа в 13-ата минута при резултат 5:0.

Добра защита, отлична Елиф Халил на вратата и точен мерник – шуменки хоказаха всичко това с играта си и закономерно на полувремето имаха отлина преднина от 7 гола – 12:5.

Добрата игра на домакините продължи и през втората част. Домакините успяха да поддържат преднина от 9-10 гола, което ги изведе до победата.

За „Шумен 98” най-резултатна бе Кристина Сабо с 12 гола. За „Хасково” по три гола отбелязаха Нина Николова и Мария Димитрова.