Шуменци с призови места в състезание по ориентиране за купа „Абритус”

22:58, 08 апр 17 / Спорт 25 410 Шрифт:

Състезатели от шуменския клуб по ориентиране „Мадарски конник” заеха призови места в първия ден от състезанието за купа „Абритус” в Разград. Това съобщиха от ръководството на клуба.

В спринтовата дисциплина от масовия старт днес шуменският отбор се представи с 22 ориентировачи във възрастовите групи от 6 до 70 години.

По трасето, преминаващо през античния Абритус, първа при жените до 55 години се класира Елена Стоянова, а след нея се нареди друга шуменка – Невелина Давидова.  В същата възрастова група при мъжете победи Красен Пенчев. Най-високо на стълбичката застана и Георги Недев при мъжете до 65 години.

Днес шуменци се поздравиха и с три трети места. Те са за Михаела Маринова при момичетата до 10 години, Стоян Христов при момчетата до 18 години и Йордан Нанков при мъжете до 21години.

За първи път в състезание по ориентиране у нас маршрутите бяха организирани по нов метод при отчитане на точките.

В конкуренция на 15 отбора от цялата страна шуменският клуб зае четвърто място, като събра 100 точки. Преди състезателите от „Мадарски конник” се класираха "Истрос"-Русе със 187 точки, "Вариант 5"-Търговище със 151точки и "Компас крос" Русе със 150 точки.

Утре в 11 часа е стартът на класическа средна дистанция за Купа "Абритус", който ще се проведе в околностите на село Островче, Разградско.