БК Шумен загуби гостуването си на Делфин Бургас със 77:75

18:06, 03 апр 17 / Спорт 25 444 Шрифт:

БК Шумен загуби в мач от 9 кръг на Втората шестица в А група от Делфин със 77:75 в Бургас. С тази загуба шуменци ще останат на 8-мо място в крайното класиране на А група този сезон след като Черно море Тича победи Дунав Русе със 78:74 и вече е две победи пред нашия отбор при оставащ само един кръг до края.

Двубоят започна повече от добре за Шумен, като само за три минути игра направихме над 10 точки разлика.  Играта на нашия тим в защита беше отлична, а бързите атаки на Шумен резултатни. В последната минута на първата четвърт Шумен заздрави защитата, а тройка на Янков и два успешни изстрела на Андрей Иванов и Виктор Серафимов вдигнаха разликата до 11 точки – 24:13 в наша полза.

Втората четвърт започна слабо и за двата отбора, като близо 4 минути след началото ѝ двата отбора си бяха разменили само по един кош. Шумен обаче първи напипа ритъма си на игра и след тройка на Андрей Иванов, точна стрелба на Росен Иванов и пробив на Кирилов преднината скочи до 15 точки. Манол Тончев се разигра за Делфин и след кош и два успешни наказателни намали пасива за своя отбор. Нова тройка на Андрей Иванов и три успешни фаула на Кирилов, обаче изведоха Шумен напред с 19 точки. Христов върна две за Делфин, но Янков вкара тройка и при оставащи 3 минути до края Шумен поведе с 20 точки – 22:42. В последните минути на първото полувреме бургазлии се вдигнаха на щурм и след две поредни тройки на Ростислав Тончев и пробив на Георгиев разликата бе бързо стопена. Янков вкара поредната си тройка, но Р, Тончев с пореден точен изстрел отново намали до 15 точки. В самия край Костов вкара за Делфин, но пробив на Виктор Серафимов и последвала негова тройка изведоха Шумен с 16 напред, Терънс Гриър обаче със сирената вкара „невъзможна“ тройка и Делфин се оттегли със само 13 точки пасив.

Второто полувреме започна добре за Шумен въпреки тройката на Р.Тончев, след която последваха зверска забивка на Андрей Иванов и хубави пробиви на Росен Иванов и Кирилов за Шумен. Делфин заиграха страхотно в защита, докато шуменци позволяваха лесни стрелби и пробиви към своя кош. Разликата бързо падна и частта приключи със само 6 точки преднина за Шумен 56:62.

Последната четвърт повтори третата. При оставащи 3 минути до края Делфин отвориха преднина от 7 точки – 71:64, като основните им реализатори отново бяха братята Тончев, а към тях се присъединиха Тодор Банев и Велислав Костов. В последните минути Шумен се събуди, Андрей Иванов вкара 4 поредни точки след хубав пробив и два наказателни. Янко Янков вкара поредната си тройка и разликата бе намалена до едва 1 точка. В следващата атака Делфин организираха страхотно нападение и Марио Христов отбеляза от лесна позиция за 76:73. Шумен пропусна да отбележи на три пъти от тройката в следващата си атака и бе принуден да фаулира Манол Тончев, който реализира единия фаул, пропусна втория, но нямаше време за нищо друго освен Димитър Радев да отбележи със сирената 2 точки и да затвори мача при 77:74 за домакините от Делфин.

Най-полезен в мача за Шумен бе Андрей Иванов, който постигна пореден дабъл-дабъл – 18 точки и 21 борби. Янко Янков направи също отличен мач и записа 24 точки, 11 борби и 4 асистенции. Кирил Кирилов пък отбеляза 15 точки и грабна 5 борби.

Следващият мач на БК Шумен е на 12 април от 18.00 часа в зала „Младост“, а съперник ще бъде младия и борбен отбор на Черно море Тича, който вече си осигури 7-мо място във втора шестица на А група.