Излязоха резултатите от пълното класиране на провелия се в Шумен Втори национален конкурс "Децата на България пеят, танцуват, рисуват" 2017 г. На тазгодишния конкурс взеха участие над 800 деца от цяла България.
Класическа музика – жури в състав: проф.д-р Ростислав Йовчев, р-л катедра „Пиано“и преподавател в Националната Музикална Академия, София; Славил Димитров, диригент на Националния филхармоничен хор „Св. Обретенов“, София, Снежанка Добрева –флейтист в Държавна филхармония Шумен.
Специалност „Цигулка“:
1гр. Хелън Ангелова – 1 награда и награда за най – малък участник; Мария Христова – поощрение - ОШИ „Анастас Стоянов“ Шумен.
2 гр. Соня Ангелова – 2 награда ОШИ „Анастас Стоянов“ Шумен; Джансу Чакалова – 3 награда, МШ „Илия Бърнев“ НЧ „Развитие“ Разград.
3 гр. Момчил Узунов – 1 награда и наградата на кмета; Ана – Елисабета Стефанова – 2 награда; Мариета Петкова – 3 награда; цигулков ансамбъл ОШИ „Ан. Стоянов“
Специалност „Пиано“:
2 гр. Невена Цанкова – 1 награда - МШ „Илия Бърнев“НЧ „Развитие“ Разград; Дериа Генджева - МШ „Илия Бърнев“НЧ „Развитие“ Разград – втора награда, Йоана Димитрова – 2 награда СУ „Климент Охридски“ Добрич; Славена Петкова - Разград, Елиа Узунова – 3 награда – СУ „С. Доброплодни“ Шумен.
3 гр. Анет Маринова СУ „С. Доброплодни - първа награда , Димитър Минков – 1 награда, СУ „Климент Охридски“ Добрич; Симеон Божилов – 3 награда СУ „С. Доброплодни Шумен ; Християна Наковска – поощрение, гр. Разград.
4 гр. Симон Павлов – 1 награда и награда на името на П. Владигеров – НУМСИ „Хр. Морфова“Ст. Загора; Радимир Янков – МШ „Ил. Бърнев“ Разград и Делян Илиев, ОШИ „Ан. Стоянов“ Шумен – 3 награда.
Клавирно дуо СУ „Климент Охридски“ Добрич- поощрение.
Специалност „Акордеон“:
2 гр. Димитър Димитров – 2 награда; Мерал Мустафа – 3 награда СУ „С. Доброплодни“.
3 гр. Вокил Панайотов – СУ „С. Доброплодни“ – първа награда, Валентин Тодоров – 1 награда; Дует“ New G“- първа награда - СУ „Ем. Станев“В. Търново.
Специалност „Китара“:
2 гр. Кристин Николова, Иван Станчев – 1 награда СУ „С. Доброплодни ; Божидар Ангелов – 3 награда, НУИ „Д. Христов“ Варна.
3 гр. Александър Бисеров - СУ „С. Доброплодни“ – първа награда , Янко Петров – първа награда.
Специалност „Флейта“:
3 гр. Крис Николов, Грациела Симеонова - 2 награда СУ „Климент Охридски“ Добрич .
4 гр. Мелиса Раифова – 1 награда; Десислава Димитрова – 2 награда СУ „Климент Охридски“ Добрич .
Народна музика - жури в състав: Галя Киркова, преподавател по гъдулка и нар.пеене в АМТИ Пловдив; Данаил Енчев, п-л по гайда в НУФИ „Ф. Кутев“; Елена Василева, муз. педагог и п-л на фондация „Песенен фолклор“Търговище.
Награда за най-малък участник:
Аделина Йорданова -5 год.-ДГ-"Изворче" Шумен
Първи награди за:
Народно пеене - 2а група- Ивайла Петрова - ДФА"Шарено герданче"-Търговище,2б група-Славея Младенова и Мартин Ганчов-Су"Сава Доброплодни",3а група-Анита Емилова-ДФА"Шарено герданче"-Търговище,Глория Георгиева-НЧ"Доростол"Силистра,4б-Татяна Стоянова-НУФИ"Ф-Кутев"-Котел,4а-Миглена Минчева-НЧ"ХР.Ботев-Нови пазар.
Народни инструменти – първи награди:
ГАЙДА – 2аБорислав Лазаров-НЧ"Дръстър"-Силистра,2б-Мартин Ганчов -СУ"Сава Доброплодни"-Шумен,+А-Ивалин Райчев-НЧ"ХР.Ботев"-Нови пазар,3б -Галин Ганчов-СУ"Сава Доброплодни"-Шумен,4а-Мехмед Изед-НЧ"Хр.Ботев"-Нови пазар.
ТАМБУРА - Данилин Петков-Сливен,4б-Халил Молкочев-НУФИ"Ф.Кутев"-Котел.
ГЪДУЛКА - Милен Станоев-НМУ"Л.Пипков"-София,Симеон Илиев-НМУ"Л.Пипков"-София.
ХОРОВЕ И ФОРМАЦИИ-ФГ"ЗВЕЗДИЦА"-Калипетрово и ФГ"Елхица"-гр.Преслав,Инструментални формации-Дует"Свирците"-НМУ-София,Трио "Добруджанче"-София и Гайдарски оркестър-Нови пазар!
Направление "Популярна музика и вокални групи"
Жури в състав: председател Ваня Костова – поп повица и членове Валери Костов – композитор и аранжор и Кристина Иванова присъди следните награди:
Индивидуални изпълнители:
Откритие на конкурса – Максим Ялнъзов – гр. Варна
1-ва възр. гр.
I награда – Виктория Ивова – гр. Русе
II награда - Ния Пеева – ЦИ „Зорница“ – гр.Шумен, Габриела Димитрова – ЦИ „Зорница“ гр.Шумен, Алис Тургай –МШ „Ню войсес“ – гр.Търговище
III награда – Андреа Косева – гр. Варна, Симона Мартинова – ОУ „Д. Благоев“ – гр. Шумен, Божидара Жечева - СУ „С. Доброплодни“ – гр. Шумен
Поощрение – Яна Смиленова - , Християна Яворова – ЦИ „Зорница“ – гр. Шумен, Ивайла Павлинова – гр. Варна
2-ра възр гр.
I награда – Йоана Янева – ОШИ „Ан. Стоянов“ - гр. Шумен, Марио Ивайлов – НЧ “Пробуда“ - гр. Каспичан, Дея Мартинова - МШ „Илия Бърнев“ – гр. Разград
II награда – Александра Тенева – гр. Търговище, Иван Паришков - ОМД – гр. Русе, Ебру Хайрединова - ЦПЛР ОДК „Андрей Германов“ – гр. Дългопол.
III награда – Иван Славов - Варна, Джан Нинша – СУ „С. Доброплодни“ – гр. Шумен, Диляра Тансел – ЦПЛР ОДКх „Андрей Германов“ – гр. Дългопол, Ралица Деянова – гр. Варна, Андреа Николаева
3-та възр. гр.
I награда – Крисияна Ивайлова – СУ „С. Доброплодни“- гр. Шумен, Александра Златева – МШ „Илия Бърнев“ – гр. Разград
II награда – Кристиана Атанасова - ОШИ „Ан. Стоянов“ – гр.Шумен, СимонаКунчева – гр. Варна – гр. Варна, Хавин Тургай – МШ „Ню войсес“ гр. Търговище
III награда – Никол Николаева – ОШИ „Ан. Стоянов“ – гр. Шумен, Християна Наковска – гр. Разград
Поощрения – Кристалена Станимирова – гр. Варна, Симона Момчилова - СУ „С. Доброплодни“- гр. Шумен, Антоанета Ангелова - СУ „С. Доброплодни“- гр. Шумен
4-та възр.гр.
I награда – Христина Лечева – МС „Стани звезда“ – гр. Шумен
II място – ПетяГеоргиева - МШ „Ню войсес“ – гр.Търговище, Христиана Станиславова – ОШИ „Ан. Стоянов“ – гр. Шумен
III място – Силвена Кременова - СУ „С. Доброплодни“- гр. Шумен, Арзу Юсеин - НЧ “Пробуда“ гр. Каспичан
Поощрение – Габриела Александрова - СУ „С. Доброплодни“- гр. Шумен, Елис Али - ЦПЛР ОДКх „Андрей Германов“ – гр. Дългопол,
Вокални групи
1-ва възр. гр.
I награда – Никол и Моника Димитрови – гр. Варна
II награда - квартет „Светулчици“ – ДГ „Светулка“ – гр. Шумен, трио „До-ре-ми“ – ЦИ“ Зорница“- гр.Шумен
III– ВГ „Весели усмивки“ - ОУ „Д. Благоев“ – Шумен
2-ра възр. гр.
I награда – ВГ „Весели усмивки“ - ОУ „Д. Благоев“ – Шумен
II награда – квартет „Унисон джуниър“ - СУ „С. Доброплодни“- гр. Шумен
III награда – ВГ „Мамма миа“ , трио „Бел-Айс – Крис“
3-та възр.гр.
I награда – ВФ „Морски песъчинки“ – гр. Бургас
II награда – квинтет „Ню войсес“ – гр. Варна
III награда – ВФ „Дъга“- СУ „С. Доброплодни“ – Шумен, „8 сингълс“ – ОУ „Хан Исперих“ – гр. Каспичан
Поощрение – ВГ при СУ „ К. Константинов“ – гр. Сливен
4-та възр. гр.
I награда – квартет „Унисон“ “- СУ „С. Доброплодни“ – Шумен
II награда – Арзу Юсеин и Силвана Иванова– НЧ „Пробуда“ – гр. Каспичан
III. Мария и Селена Гайдови – СУ „Г. Брегов“ – гр.Пазарджик
Изобразително изкуство
Журиране на 530 рисунки на участниците във Втория национален конкурс ,,Децата на България пеят, танцуват ,рисуват“ –Шумен 2017г.
на тема: ,,Българските празници и обичаи“. Рисунките са на деца и ученици от 30 населени места в България.
Жури в състав:
Председател на журито: Теменуга Христова –художник,председател на Представителството на СБХ в Шумен, Доц. Валентин Кулев-художник, Таня Йорданова-художник, , определиха следните места:
I ВЪЗРАСТОВА ГРУПА : 4-7 год
ПРИЗ ЗА НАЙ-МАЛЪК УЧАСТНИК
Дария Герасимова -4г., гр. Търговище –,,Ателие по ИИ Батембергска“
I Място
Ева Владимирова-6г. гр. Търговище–,,Ателие по ИИ Батембергска“
Мария Стоянова -5 г. гр. Попово “Арт Попово”
II Място
Адрияна Диянова-6г. арт Школа “Чифлигарови” Шумен
Славена Ивнова -5г.гр. Стара Загора ДГ 25 “Ален Мак”
III Място
Никол Димитрова -5г. гр. Варна, Aрт ателие “Ракурс”
Тияна Маркович -5г. гр.Казанлък, ДГ “Буратино”
Поощрителни
Бурчин Денис-6г. гр. Попово, ,,Арт Попово“
Павел Мирославов-6г. гр.Стара Загора ДГ 25 “Ален Мак”
II ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: 1-4 клас
I Място
Eмил Николаев-8год., гр. Варна, Арт Ателие “Огледало”
Мира Салиева Карабелюва -9год.,гр. Добрич, Ателие “Стела и Дара”
II Място
Джейнк Джемил -10г., с. Тодор Икономово ОУ “П. Волов”
Виктория Ивова -7 г., гр. Русе ,Арт студио “Палитра”
III Място
Вяра Пламенова -1 кл. Гр. Габрово СУ “Райчо Каролев”
Рая Тихомирова - Aрт Школа “Чифлигарови” Шумен
Поощрителни
Мария Тодорова -1 кл., гр. Твърдица, СУ “Неофит Рилски”
Ивона-Сияна Станева -4кл., гр. Попово, школа ,,Арт Попово“
Емине Танерова -1кл. гр. Търговище, Ателие по ИИ ,,Батембергска“
Васил Великов -10г., гр. Добрич,СУ,, Л .Каравелов“
III ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: 5-8 клас
I Място
Тодор Грънчаров -7д, гр.Шумен, СУ “Сава Доброплодни”
Преслава Тонева -13г.,гр.Шумен, ЦПРЛ- ОДК Шумен, Гергана Митева 5 кл. Гр. Добрич СУ “П.Р. Славейков”
II Място Джулия Емилова-13 г., с. Александрово, Ловешка област, СУ “СВ.св. Кирил и Методий” Александра Свиленова Чифлигарова-11г., Арт школа “Чифлигарови” Шумен, Гергана Бориславова – 7 кл., гр. Дряново, НЧ “Дряновска Пробуда 2008”
III Място Симона Зяпкова -6д, гр.Шумен, СУ “Сава Доброплодни”
Любомира Георгиева -7кл. Гр. Варна ОУ “Цар Симеон 1”
Поощрителни
Ивана Лъчезарова-7 кл.,с. Ореш, общ. Свищов, ОУ “Христо Ботев”
IV ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: 9-12клас
I Място и награда на кмета на град Шумен
Габриела Терзиева- 18г.,гр. Търговище, СУ „Професор Н. Маринов“
Евгения Паскалова -18г., гр.Добрич, СУ „СВ Климент Охридски“
II Място
Божидара Кънчева -16г.,гр.Шумен, ЦПРЛ- ОДК Шумен
Илиян Илиев -15г., гр.Шумен, СУ „Сава Доброплодни“
III Място
Мелин Мерткан- 9б СУ „Сава Доброплодни“
Стефан Иванов -11 кл. Гр. Пазарджик СУ „Георги Брегов“
Поощрителни
Димитър Михайлов - 11б, гр.Шумен, СУ „Сава Доброплодни“
Мина Морянова-15 г.,гр.Добрич, СУ „СВ Климент Охридски“
Анна Димитрова -15г., гр.Добрич, СУ „СВ Климент Охридски“
Журито определи и следните колективни награди:
ДГ №7,,Буратино“ гр.Казанлък
ОУ ,,Св.св.Кирил и Методий“ с.Полско Косово
144 СУ ,,Народни будители“ гр.София
СУ ,,Св.Климент Охридски“ гр.Добрич
СУ ,,Петко Р.Славейков“ гр.Добрич
Арт ателие ,,Чифлигарови“ гр.Шумен
Арт ателие ,,Батенбергска“ гр.Търговище
СУ ,,Сава Доброплодни“ гр.Шумен
Добави коментар