„Енев-Дибич” триумфира с титлата в областното първенство по футбол на Шумен

21:21, 29 май 16 / Спорт 25 687 Шрифт:
За трета поредна година съставът на „Енев-Дибич” спечели шампионската титла по футбол на областното първенство в Шумен.

Финалите на шампината за сезон 2015/2016 се играха пред препълненени трибуни на стадион „П. Волов” в Шумен.

На финала на шампионата съставът от село Дибич победи отбора  на „Дъбрава” Осеновец” с 4:0.

В мача за третото място „Стан” от село Стан победи след изпълнение на дузпи „Устрем” Трем.

В двубоя за титлата „Енев-Дибич” и „Дъбрава” Осеновец не успяха да си отбележат гол през първото полувреме.

Основна заслуга за нулевото равенство през първото полувреме имаше вратарят на „Дъбрава” Недредин Ахмедов,  който извади куп удари на футболистите на „Енев-Дибич”.

През втората част футболистите на „Енев-Дибич се развихриха и вкараха четири гола във вратата на противника.

Начало на головото шоу даде Йордан Плавенов, който откри за „Енев-Дибич” в 64-ата минута. В 70-ата минута Стефан Иванов покачи на 2:0. Девет минути по-късно Николай Димитров отбеляза трети гол за „Енев-Дибич”. В 85-ата минута Христо Янокв оформи крайното 4:0.

Футболистите на „Дъбрава” също имаха своите шансове за гол, но момчетата от Осеновец не успяха да реализират своите положения.

В малкия финал на шампоната отборът „Стан” от село Стан успя да се наложи над „Устрем” Трем с 6:5 след изпълнение на дузпи.

Двата тима завършиха 2:2 в редовното време, а при наказателните удари футболистите на „Стан” бяха по-точни.

Двубоят за третото място също предизвика много вълнения в публиката. „Устрем” успя да поведе в резултата в 30-ата минута с гол на Месут Закир. Две минути по-късно „Стан” се върна в мача след гол на Йордан Стефанов. В 43-ата минута отново Стефанов бе точен и даде преднина на „Стан” – 2:1.

Десет минути след почивката Юсуф Закил бе точен за „Устрем” за 2:2. Този гол бе последен за редовното време и футболитите пристъпиха към изпълнение на дузпи, за да определят носителя на бронзовите медал.

Играчите на „Устрем” вкараха три от петте дузпи, докато тези на „Стан” направиха само един пропуск от бялата точка и триумфираха на третото място.

Организаторът на първенството Областният съюз на БФС в Шумен, начело с неговия председател Милен Христов, връчиха флагчета и купи на четирите отбора финалисти.

Освен това бяха присъдени още две награди. Купата за феърплей спечели отборът на „Победа” Пристое.  Призът за голмайстор на първенството бе връчен на Феим Мехмед от състава на „Космос” Браничево, който отбеляза 57 гола.

Специална награда връчи и кметът на село Стан Валентин Димитров. Той награди голмайстора на отбора Захари Димитров.