„Шумен 05” загуби у дома от „Левски” в мач от НВЛ при дамите

18:53, 06 фев 16 / Спорт 25 312 Шрифт:
Волейболистките на „Шумен 05” записаха загуба у дома от един от фаворитите за титлата във волейолното първенство при дамите „Левски” с 0:3 гейма (25:19, 25:17, 25:10).

Срещата от 13-ия кръг на първенството на НВЛ-жени "Демакс+“ се игра пред около 200 зрители в шуменската зала "Младост".

Въпреки че „Левски” водеше игрта през целия мач, шуменки този път показаха борбен дух и настроение на терена и на моменти затрудниха съперника си.

„Левски” спечели с убедителна игра третата част в двубоя, когато поведе с 8:1 при първото техническо прекъсване и 16:4 при второто.

В първите два гейма обаче победата за „Левски” не дойде така леко.

И в двете части „сините” от София повеждаха убедително, но шуменки успяваха да съкратят аванса им. И в двата гейма обаче след 20-тата точка в своя полза „Левски” с лекота стигаше до победата.

Най-оспорван бе втория гейм, в който до второто техническо прекъсване резултатът на няколко пъти бе равен. След втората техническа пауза, дошла при 16:12 за „Левски”, гостите от София не позволиха изненада.

В последния гейм въпреки само 10-те си отбелязани точки, шуменки спечелиха публиката с няколко отлични отигравания.

Въпреки че в този мач състезателките на „Шумен 05” се раздаваха почти за всяка топка, не успяха да се противопоставят на класния си съперник.