„Шумен” победи с 2:0 „Светкавица” в контрола

21:30, 29 юли 15 / Спорт 25 367 Шрифт:
С голове на Пол Отофе и Християн Димитров тимът на „Шумен” победи с 2:0 „Светкавица” Търговище. Контролата мужда двата отбора се изигра на стадион „Панайот Волов” в Шумен.

Въпреки горещото време двата отбора успяваха да поддържат сравнително бързо темпо на игра.

Футболистите на „Светкавица” повече задържаха топката, но контрите на шуменци се оказаха по-опасни.

Точна след бързи атаки „Шумен” успяда вкара головете си.

В 30-ата минута новото попълнение в „Шумен” Християн Димитров бе изведенсам пред вратата на гостите и вкара за 1:0. Малко преди гола играчите на „Светкавица” удариха греда.

Вторият гол в мача падна десет минути преди края на мача. Антонов напредна сам и в наказателното поле футболист на „Светкавица” извърши нарушение срещу него. Главният рефер отсъди дузпа, която Отофе материализира във втори гол.

Освен Пол Отофе в състава на „Шумен” личат имената на още няколко чужденци. В отбора се завърна защитникът Емануел Райнхерд, а новите чуждестранни футболисти са бразилците Луис и Густаво и ганаецът Даниел.

Освен чужденците в селекцията на треньора Петър Медведски има и няколко български юноши, а на вратата на шуменци пази Стоян Десподов.

От познатите през минлия сезон футболисти на „Шумен” в игра срещу „Светкавица” влязоха Банков, който носи капитанската лента, Герчев, Минчев, Емил Димитров.